Wednesday, June 3, 2015 |
Daily Bulletin Cincinnati, OH |
|
|
MPs | A | B | Hog Wild Tuesday Gold Rush - (52 Tables) | % |
---|---|---|---|---|
7.72 | 2 | | Kevin Smyth - Erwin Johnson, Cincinnati OH | 30 |
4.65 | 3 | | Arun Gupta, West Chester - Nalin Mehta, Cincinnati OH | 29.5 |
3.49 | 4 | | Darlene Scott, Oakville - Charlene Richardson, Moorefield ON | 29 |
2.76 | 5 | | Tom Kempf, Sellersburg - Marianne Thomas, Charlestown IN | 28.5 |
2.64 | 6 | | Tak(Oliver) Yip - John Taylor, Burlington KY | 28.5 |
2.07 | 7 | | Barton Jacobs, Florence KY - John Wolfe | 28 |
1.85 | 8 | | Daniel Loveland, Powell - Michele Brosius, Columbus OH | 28 |
4.13 | 9 | 1 | Alice Price, West Chester - Charlene Comeaux, Mason OH | 28 |
2.11 | 10 | | Pam Preston, Fort Mitchell - Donna Batchelder, Florence KY | 27.5 |
1.38 | 11 | | Gail Arnow - Patrick Hoffman, Cincinnati OH | 27 |
3.10 | 12 | 2 | Jerome Segal - Donna Segal, Indianapolis IN | 27 |
1.50 | 13 | | Miles Muhlada, Fishers - John Burns, Indianapolis IN | 27 |
2.32 | | 3 | Margaret Dalton, Saratoga CA - William Dalton, Dublin OH | 27 |
1.74 | | 4 | Nancy Donaldson - Barbara Unverferth, Columbus OH | 26 |
1.38 | | 5 | Susan Mosher - Pattie Jamison, Cincinnati OH | 25.5 |
1.67 | | 6 | Andrea Marshall - Cindy Faris, Indianapolis IN | 25.5 |
MPs | A | B | C | Hog Wild Open Pairs - (16 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
22.05 | 1 | 1 | | Michael Kelley - Martina Kelley, Lake Zurich IL | 29.5 |
16.54 | 2 | 2 | | Jack Goodykoontz - Vicki Goodykoontz, Morgantown WV | 28.5 |
12.40 | 3 | | | Barbara Levinson - Ed Judy, Bluffton SC | 28.5 |
9.30 | 4 | 3 | | Dean Congbalay, Terrace Park - Otto Walter, Cincinnati OH | 28.5 |
7.35 | 5 | | | Joe Fisher - Amy Fisher, Cincinnati OH | 28 |
6.30 | 6 | | | Tom Coyle, Centerville - Sandra Forsythe, Beavercreek OH | 27.5 |
5.58 | 7 | 4 | | William Hartung, Bellbrook - Joanne Deutsch, Dayton OH | 27 |
4.90 | 8 | | | Jim Bachelder, Columbus OH - Judith Zimmerman | 27 |
4.41 | | 5 | | Robert Fisk - Cliff Pleatman, Cincinnati OH | 26.5 |
3.78 | | 6 | 2 | Mark Ambrose, Louisville KY - JohnVan Cleve | 26.5 |
3.31 | | 7 | 3 | Kenneth Sagstetter, Dayton OH - WMike Glatt | 26.5 |
2.29 | | | 4 | Martin Petersen, Milford - Ron Neal, Maineville OH | 26 |
MPs | A | B | C | Tuesday Afternoon Side Game - (10.5 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
3.98 | 1 | | | Janine Gauthier, Cincinnati - Jackie Toth, West Chester OH | 62.63 |
2.99 | 2 | | | AgnesDe Lany - Patty Eber, Cincinnati OH | 58.67 |
3.60 | 3 | 1 | 1 | Marcia Roesch, Maineville - Kathleen Shepard, Cincinnati OH | 58.54 |
1.72 | 4 | | | Paul Pschesang, Cincinnati - Laura Owens, Loveland OH | 58.04 |
2.70 | 5 | 2 | | Edward Long, Liberty Twp - Sanford Franklin, Cincinnati OH | 56.51 |
2.03 | 6 | 3 | | Jagmohan Malhotra, Lawrenceburg IN - Michael Lipp, Trenton OH | 56.19 |
1.71 | | 4 | | Patricia Hoffman, Beavercreek OH - Conrad Rennemann | 55.46 |
1.61 | | 5 | 2 | Bruce Abel - Reeta Brendamour, Cincinnati OH | 53.86 |
1.20 | | | 3 | Betsy Coith - Claudia Cummings, Cincinnati OH | 52.35 |
MPs | A | B | C | Side Series I - (8 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
3.41 | 1 | 1 | | Jagmohan Malhotra, Lawrenceburg IN - Michael Lipp, Trenton OH | 64.88 |
2.56 | 2 | | | Patty Eber, Cincinnati - Lorna Davis, West Chester OH | 59.82 |
1.92 | 3 | | | Nancy Luetge - Ann Zeff, Cincinnati OH | 58.63 |
1.47 | 4 | | | Karen Kendall, Middletown - Jackie Toth, West Chester OH | 57.44 |
2.27 | 5 | 2 | | Frances Brothers, Union - Courtney Thurman, Fort Mitchell KY | 53.27 |
1.99 | | 3 | 1 | Eva Izenson - Joan Isaacson, Kettering OH | 51.79 |
1.28 | | 4 | | James Myers - Molly Houghton, Phoenix AZ | 50.60 |
1.49 | | | 2 | JudyCrotty Hall - Leonard Kanterman, Cincinnati OH | 46.13 |
MPs | A | B | C | Evening Side Series - (13 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
4.36 | 1 | 1 | 1 | Bhupen Joshi - Amul Shukla, Cincinnati OH | 72.44 |
3.27 | 2 | 2 | | Bradley Tash, Liberty Twp OH - Howard Tash, Gaithersburg MD | 60.26 |
2.45 | 3 | 3 | 2 | Janis Gimbrone, Centerville - Roger Himmell, Dayton OH | 57.53 |
1.88 | 4 | 4 | 3 | Terry Brausch, West Chester - Barry Wauligman, Hamilton OH | 57.21 |
1.38 | 5 | | | Albert Beaupre, Cincinnati OH - Frank Sensoli, St Clair Shores MI | 56.25 |
1.34 | 6 | | | Robert Charpentier, Camlachie ON - MaryAnne O'Connor | 55.77 |
1.26 | | 5 | 4 | Potter Orr - Patrick Hoffman, Cincinnati OH | 54.81 |
0.95 | | 6/7 | 5/6 | Richard Horvitz - Karen Kalla, Cincinnati OH | 53.69 |
0.83 | | 6/7 | 5/6 | Charlene Richardson, Moorefield - Darlene Scott, Oakville ON | 53.69 |
MPs | A | B | Tuesday Morning 0-100 - (4 Tables) | % |
---|---|---|---|---|
1.63 | 1 | | Judy Barron - Judith Lucas, Cincinnati OH | 68.75 |
1.44 | 2 | 1 | Mary Jacobs - Diane Drew, Florence KY | 54.86 |
1.08 | 3 | 2 | Evelyn McCarthy, Cincinnati OH - Joan Diers | 54.17 |
MPs | A | B | C | Score | Tuesday Afternoon Side Swiss - (16 Tables) |
---|---|---|---|---|---|
3.94 | 1 | | | 96.0 | Jacek Pszczola - Josef Blass, Chapel Hill NC ; Krzysztof Buras, Warszawa PL ; Grzegorz Narkiewicz, Chapel Hill NC ; Chris Compton, Dallas TX ; Geoff Hampson, Las Vegas NV |
2.96 | 2 | | | 84.0 | Frank La Master - Nancy La Master, Indianapolis IN; Daniel Simon - Donna Simon, South Bend IN |
2.36 | 3 | 1 | | 83.0 | Arun Goyal - Rachna Goyal, West Chester OH; Suman Agarwal, Hilliard OH; Vijay Vasudevan, Cincinnati OH |
1.66 | 4 | | | 82.0 | Richard Kuti, Carteret NJ; Bruce Parent, Cincinnati OH; Rolando Brabant, Elgin IL; Howard Piltch, South Bend IN |
1.25 | 5 | | | 81.0 | Fleur Howard, Gates Mills OH; Phillip Becker, Beachwood OH; Stephanie Alexander - Robert Alexander, Mentor OH |
1.77 | | 2 | 1 | 58.0 | Julian Kurtzman - Isaac Stephani, Cincinnati OH; Bill Beaushaw, Pearl River LA; Beth Todd, New Orleans LA |
1.33 | | 3 | 2 | 55.0 | Robert Jiobu, Columbus OH; Judy Williamson, Powell OH; Tim Kohl, Dublin OH; Dolores Hileman, Westerville OH |
1.00 | | 4 | 3 | 54.0 | Mary Latham, Villa Hills KY; Betsy Bradley, Owensville OH; Gretchen Sherman - Jean Allread, Cincinnati OH |
0.67 | | | 4 | 53.0 | Liz Lin, Cincinnati OH; Sue Ellen Thesing, Maineville OH; Patt Olexsey - Joanne Oppelt, Cincinnati OH |
MPs | A | B | C | Tuesday Evening NLM Pairs - (4.5 Tables) | % |
---|---|---|---|---|---|
2.19 | 1 | | | Marianne Thomas, Charlestown - Tom Kempf, Sellersburg IN | 63.19 |
1.74 | 2 | 1 | | Stephen Baldwin, Cold Spring KY - Terry Raulin, West Chester OH | 61.81 |
1.52 | 3 | 2 | 1 | David Elliott, Cincinnati - Carla Runda, Maineville OH | 56.94 |
1.14 | 4 | 3 | 2 | Barbara Unverferth - Nancy Donaldson, Columbus OH | 53.47 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|